Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Muzyczne wtorki w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych

Muzyczne wtorki w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych

Muzyczne wtorki w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych

Rozpoczęliśmy drugą edycję Muzycznych Wtorków w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Koncertujemy w każdy pierwszy wtorek miesiąca, ciesząc się dużym zainteresowaniem rodziców naszych uczniów.

W przededniu Mikołajków w spotkali się: p. Raisa Obuchowa, jej wychowankowie oraz zaproszeni goście. W czasie spotkania miały miejsce występy uczniów oraz kolędowanie przy dźwiękach pianina wypływających spod palców p. Raisy. Okazało się również, że Św. Mikołaj zdążył dotrzeć do wychowawczyni i zostawił słodkie niespodzianki dla jej uczniów ;-)

 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.12.05 Muzyczne wtorki w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych

Spotkanie z Mistrzem

Spotkanie z Mistrzem

Spotkanie z Mistrzem

20 października 2017r. miało miejsce w naszej szkole niezwykłe wydarzenie. Paweł Gusnar, mistrz saksofonu, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, prorektor do spraw zagranicznych uczelni, przy okazji pobytu w Gorzowie, w związku z występem w Filharmonii Gorzowskiej, spotkał się z panią Justyną Głażewską i uczniami naszej szkoły.

Podziwialiśmy tego dnia wielki talent i kunszt muzyczny oraz niezwykłą skromność i serdeczność artysty.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetką pana profesora:
http://www.chopin.edu.pl/pl/osobowe/pawel-gusnar

 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.10.20 Spotkanie z Mistrzem

Muzykujemy

Muzykujemy.

W piątek 1 grudnia 2017r. na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie nasi uczniowie uświetnili swoją grą uroczystą Galę Konkursu Lady D im. Krystyny Bochenek. Wystąpili Dawid Hajduk i Wojciech Dąbrowski, przygotowani przez panią Justynę Głażewską i pana Marka Zalewskiego.

Źródło:
http://gorzow.com/informacje/70541/#prettyPhoto

II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Sobieskim

II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Sobieskim

II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Sobieskim

 

17 listopada br. w Zespole Szkół nr 12 w Gorzowie przy ul. Śląskiej 20 odbył się  II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa p. Jacka Wójcickiego ( reprezentowanego przez wiceprezydenta Miasta  p. Radosława Sujaka)  oraz  Lubuskiego Kuratora Oświaty p. Ewy Rawy. Partnerami  Festiwalu była Fundacja Czysta Woda, Szkoła Muzyczna I st. im Władysława Jana Ciesielskiego i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.  Na  Festiwalu gościliśmy również radnych Gorzowa, a także przedstawicieli Wydziału Edukacji. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy członków Koła Sybiraków, seniorów ze Stowarzyszenia Przystań za Wartą oraz seniorów z Domu Dziennego Pobytu przy Parafii św. Józefa.

Podobnie jak w zeszłym roku w festiwalu wzięło udział siedemdziesięcioro uczestników z Gorzowa Wlkp.  i powiatu gorzowskiego w różnym wieku . Uczniowie startowali w czterech kategoriach wiekowych:  I kategoria  SP (kl.0-III), w której zwyciężyła   Emilia Szatrowska,  II kategoria ( kl. IV-VI) - wygrała Zofia Terlecka, III kategoria - klasy VII SP oraz gimnazjaliści - zwycięzcą została Magda Babacz, IV  kategoria - szkoły  ponadgimnazjalne – wygrała Julia Bury.

Przyznano również nagrody: Puchar Rady Miasta - otrzymała Roksana Puchalska i Marcelina Pacholak, Miłosz Wagner, Karolina Michalik. Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymali: Maja Kowalska, Ewa Jamróz, Karolina Bednarska i Magda Babacz.

Ponadto Nagrodę Dyrektora Szkoły Muzycznej I st. im. W. J. Ciesielskiego otrzymała: Karolina Omelchenko, natomiast Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół nr 12 – organizatora festiwalu - otrzymał Michał Pieczkowski. Jury przyznało także liczne wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa i wiele nagród ufundowanych przez sponsorów:
p. Elżbietę Rafalską - Minister Rodziny i Polityki Społecznej, p. Grażynę Wojciechowską – prezes Fundacji Czysta Woda, p. Jerzego Kaliszana - dyrektora WOM Gorzów, kancelarię adwokacką D&J, Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka, Miejski Ośrodek Sztuki, Bank Zachodni WBK o/o Gorzów Wlkp.

Jak oceniło jury, poziom wokalny wykonawców w tym roku był jeszcze wyższy niż w pierwszej edycji festiwalu. Na uwagę zasługuje również fakt wspaniałej atmosfery, wspólnego międzypokoleniowego śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych, a to, że wielu wokalistów założyło mundury z czasów II wojny, pozwoliło  przenieść się w tamte czasy.

Udział uczniów w tym konkursie przyczynił się z pewnością nie tylko  do odkrywania ich talentów muzycznych i artystycznych, ale również do kształtowania postaw obywatelskich. Zainaugurował także obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydaje się, ze możemy patrzeć z nadzieją w przyszłość, bo rośnie młode pokolenie,  dla którego  wartości patriotyczne są ważne.

 

 

Justyna Terlecka

koordynator festiwalu

 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.11.17 II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Warsztaty muzyczne z Adamem Bałdychem

Warsztaty muzyczne z Adamem Bałdychem

W sobotę 28.10.2017 r. w Jazz Clubie "Pod Filarami " odbyły się warsztaty muzyczne z absolwentem naszej szkoły, słynnym skrzypkiem jazzowym Adamem Bałdychem. Zainteresowanie warsztatami było tak duże, że instrumentalistów i wokalistów podzielono aż na 3 grupy!

W grupie drugiej znaleźli się także uczniowie z naszej szkoły, z klas skrzypiec pana Łukasza Jarosa i Macieja Grygla oraz Marysia Strzelecka, Natasza Kowalska, Wanessa Dąbrowska z klasy wiolonczeli p. K. Cegielskiej oraz Zuzanna Dąbrowska z klasy skrzypiec p. F. Orlikowskiego.

Pan Adam bardzo ciekawie opowiadał o współczesnych technikach wykonawczych, udowadniając, że instrument wydaje o wiele więcej dźwięków niż nam się wydaje! Próbował również pobudzić wyobraźnię muzyczną i pomóc młodym muzykom wyjść poza pięciolinie. Mimo lekkiej tremy uczestnicy warsztatów poddali się wspólnej improwizacji i razem cieszyli się, że dostąpili takiego zaszczytu, jakim niewątpliwie jest gra z Adamem Bałdychem.

Panie Adamie, jeszcze raz dziękujemy za to sympatyczne spotkanie!

Katarzyna Cegielska

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetką artysty:

http://culture.pl/pl/tworca/adam-baldych

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Ba%C5%82dych


Zobacz zdjęcia w galerii

2017.10.28 Warsztaty z Adamem Bałdychem

Koncert dla darczyńców Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wlkp.

Koncert dla darczyńców Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wlkp.


W czwartek dnia 19 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Anną Kieżun-Wojciechowską i p. Katarzyną Cegielską zawitali w Domu Pomocy Społecznej nr 1 im. Marii Juchacz mieszczącym się przy ulicy Podmiejskiej Bocznej 10.
Celem naszej wizyty był występ dla Przyjaciół Domu w trakcie uroczystego śniadania zorganizowanego przez pracowników DPS-u.

Koncert poprowadziła p. Anna Kieżun-Wojciechowska, kolejno zapraszając na scenę naszych młodych artystów. Jako pierwsza wystąpiła Maja Trepczyńska wyśpiewując swoje marzenia o sławie i wielkich estradach, na których chce występować. Następnie duet wiolonczelowy w składzie Maria Strzelecka i p. Katarzyna Cegielska wykonał "Jesienną Impresję". Takie hity jak "Dudni woda dudni" i "Fale Dunaju" wybrzmiały dzięki akordeoniście, Kamilowi Domaszewskiemu. Nie zabrakło również i skrzypiec, a na nich grała Zuzanna Dąbrowska "Pieśń Filaretów". "Romantyczny walc" w wersji saksofonowej wykonała Marta Świżek. Na flecie poprzecznym Etiudę d-moll zagrała Milena Piotrowska. Następnie znów wybrzmiała wiolonczela, tym razem solo zagrała Julia Kiszewska Etiudę nr 1. Gitarzysta Dawid Bębenek przeniósł publiczność w świat tanga, a klimat ten podtrzymała Weronika Miś wykonując na flecie poprzecznym Etiudę "Alla Tango" a na koniec ponownie wystąpiła Maja Trepczyńska śpiewając i grając na saksofonie piosenkę Josha Grobana "You Raise Me Up", której refren brzmi "Podnosisz mnie, więc mogę stać na górach; Podnosisz mnie, idziesz na burzliwych morzach; Jestem silny, gdy jestem na Twoich ramionach; Podnosisz mnie: więcej niż ja mogę być." Swoim wspaniałym wykonaniem tej piosenki wzruszyła chyba wszystkich słuchaczy na czele z Panią Dyrektor DPS nr 1 Barbarą Kałużną.

Otrzymaliśmy gromkie brawa, morze komplementów, podziękowań oraz przepiękne upominki.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, za gościnę, ciepłą herbatę, kawę i słodkości, które na nas czekały.

To było wspaniałe spotkanie, mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Katarzyna Cegielska

 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.10.19 Koncert dla darczyńców Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wlkp.

FAMILIJNY KONCERT PATRIOTYCZNY

FAMILIJNY KONCERT PATRIOTYCZNY

 

FAMILIJNY KONCERT PATRIOTYCZNY

 

12 listopada 2017r. w sali koncertowej Filharmonii Gorzowskiej odbył się Familijny Koncert Patriotyczny. Projekt Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim z udziałem gorzowskiego chóru Cantabile oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Szczególne podziękowania dla pani dyrektor Anetty Rajewskiej za wspaniałą współpracę z naszą społecznością szkolną.
Pedagogom dziękujemy za dołączenie do orkiestry Szkoły Muzycznej II stopnia w Gorzowie i gratulujemy artystycznego zaangażowania - p. Katarzyna Cegielska (wiolonczela), Justyna Głażewska (saksofon tenorowy), Aleksandra Bańkowska (fagot), Łukasz Jarosa (skrzypce), Maciej Grygiel (skrzypce), Filip Orlikowski (skrzypce) Piotr Więcław (wiolonczela) Ireneusz Budny (perkusja), Krzysztof Ciesielski (kontrabas) Joanna Jedut-Jabłońska (przygotowanie chóru).
Z wielką radości dostrzegliśmy także wśród wykonawców absolwentów naszej szkoły.
Ukłony dla dyrektora Filharmonii Gorzowskiej pana Mariusza Wróbla za włączenie społeczności szkół muzycznych miasta Gorzowa w działania edukacyjno-artystyczne swojej instytucji.
 
 

Sadzimy Gorzowskie drzewa pokoleń

Sadzimy Gorzowskie drzewa pokoleń

 

We wtorek 10 października 2017r. na błoniach za Filharmonią Gorzowską pani Justyna Głażewska i pan Marek Zalewski z uczniami posadzili drzewko naszej szkoły - klon "Muzyk"

 
 
Akcję pt. "Sadzimy Gorzowskie drzewa pokoleń" zorganizował Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.10.10 Sadzimy Gorzowskie drzewa pokoleń

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY MUZYCZNEJ

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY MUZYCZNEJ

 

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY MUZYCZNEJ

 

 

02 października 2017r. uroczyście dołączyło do naszej społeczności pięćdziesięciu nowych uczniów.

Uroczystość przygotowali nauczyciele Justyna Głażewska, Jolanta Kępka i Marek Zalewski, przy wsparciu technicznym pana Lecha Serpiny i oprawie artystycznej w wykonaniu uczniów klas starszych: Agnieszki Szymankiewicz, Dawida Hajduka, Mai Trepczyńskiej, Sylwii Jarnut i kwartetu perkusyjnego pana Ireneusza Budnego.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom radości z poznawania sztuki muzycznej a rodzicom wytrwałości i satysfakcji z sukcesów edukacyjnych swoich młodych artystów.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.10.02 Pasowanie na ucznia Szkoły Muzycznej

ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ - TEATRALNA OD KULIS

ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ - TEATRALNA OD KULIS

 

ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ

TEATRALNA OD KULIS

 
Fotorelacja z obchodów Święta Ulicy Teatralnej.
 
Wydarzenie powstało z inicjatywy Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie i we współpracy z partnerami - instytucjami działających przy ulicy Teatralnej:
  • Stowarzyszenia Widzów Teatru,
  • Akademii im. Jakuba z Paradyża,
  • Młodzieżowego Domu Kultury,
  • Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. J. Ciesielskiego,
  • Inneko
  • Salonu Migdal
 
Szersza fotorelacja w naszej galerii i na stronie: http://www.teatr-gorzow.pl/?p=3688
 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.09.24 Święto ulicy Teatralnej

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...