Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

I Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy

W piękną słoneczną środę dnia 23 maja 2018 r. w Sali Kameralnej naszej szkoły miało miejsce szczególne wydarzenie - pierwszy w historii Gorzowa Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy dla uczniów szkół muzycznych I st. z regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego. Ilość chętnych do tej wspaniałej muzycznej rywalizacji mile zaskoczyła organizatorów (około 40 uczestników!)

Przywitaliśmy serdecznie młode wiolonczelistki i wiolonczelistów ze Szczecina, Koszalina, Nowej Soli, Żar, Żagania, Zielonej Góry, Kamienia Pomorskiego, Świebodzina, Międzyrzecza, Krosna Odrzańskiego, Pyrzyc, Strzelec Krajeńskich, Goleniowa i oczywiście z Gorzowa Wlkp.

Jury w składzie dr hab. Tomasz Szczęsny - koncertmistrz wiolonczel Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, dr hab. Akademii Sztuki w Szczecinie, Piotr Więcław - koncertmistrz wiolonczel C.E.A. Filharmonii Gorzowskiej oraz nauczyciel wiolonczeli w SM I st. w Gorzowie Wlkp., Danuta Bylica - muzyk tutti w Filharmonii Zielonogórskiej oraz nauczyciel wiolonczeli w PSM I st. w Nowej Soli a także Olga Grabowska - muzyk tutti w Filharmonii Zielonogórskiej, postanowiło docenić także nasze wiolonczelistki: Julia Kiszewska z klasy P. Więcława otrzymała II miejsce, natomiast dwie uczennice z klasy p. K.Cegielskiej - Natasza Kowalska III miejsce i Wanessa Dąbrowska -wyróżnienie.

Oczywiście gratulujemy wszystkim uczestnikom w szczególności, że jak przyznał przewodniczący jury dr hab. Tomasz Szczęsny poziom konkursu był naprawdę wysoki!

Dziękujemy również za zaangażowanie i wsparcie młodych artystów nauczycielom, akompaniatorom, rodzicom. Mamy nadzieję, że pobyt w naszej szkole będzie miło wspominany i że zawitają państwo do Gorzowa ponownie.

Dziękujemy również za wsparcie finansowe firmom: Xopero, Vetoquinol Biowet Sp. z o.o., SOFTECH Robert Zentkowski oraz za profesjonalne zdjęcia dzięki Rybczyński Studio oraz Mariusz Grusza

Do usłyszenie i zobaczenia!

Katarzyna Cegielska

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.05.23 I Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy

Harmonogram konkursu

Harmonogram konkursu

 

Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej I stopnia „Teatralna 8”

 

zapraszają na

 

I Międzyregionalny

Konkurs Wiolonczelowy

 

dla uczniów szkół muzycznych I stopnia

regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego

 

GORZÓW WIELKOPOLSKI

23 maja 2018 r.

 

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...