Koncert "Jesienna zaduma"

Koncert "Jesienna zaduma"

17 listopada 2017 roku w Publicznej Bibliotece Wojewódzkiej i Miejskiej Fili nr 3 przy ulicy Bohaterów Westerplatte uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły prezentowali swoje umiejętności przy okazji projektu jesienno- wiosennego „Muzyka i poezja” realizowanego w roku szkolnym 2017/2018.

Celem projektu jest połączenie poezji z muzyką klasyczną graną przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej i zaprezentowanie stałym czytelnikom biblioteki.  

Pierwszy z zaplanowanych dwóch koncertów nosił nazwę „Jesienna zaduma”

W ramach współpracy ze Szkołą Muzyczną I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp., Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. oraz Rzemieślniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp. uczniowie Szkoły Muzycznej, pod czujnym okiem swoich pedagogów, wykonywali przepiękne, nastrojowe utwory m.in. na fortepianie, ksylofonie, wiolonczeli, skrzypcach, flecie poprzecznym, gitarze klasycznej czy akordeonie.

Program artystyczny wzbogaciły recytacją panie Janina Jurgowiak (RSTK), Jolanta Żuchowska (UTW) oraz Barbara Adamiszyn (UTW), a całość prowadził Wojciech Pieczyński.

Salon Muzyczny spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem i życzeniami, aby muzyka na Piaskach gościła znacznie, znacznie częściej. Cóż… Tak tez się stanie.

A już wiosną kolejna odsłona salonu muzycznego we współpracy ze Szkołą Muzyczną im. W. J. Ciesielskiego – zapraszamy już dziś na „Wiosnę w bibliotece” w kwietniu 2018 r.

tekst: Wojciech Pieczyński

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.11.17 Koncert "Jesienna zaduma"